Én hihetetlen mélyre mentem, széttörtem egy csomó mátrixot és merev valóságom az elmúlt időszakban. Újra a káoszomban vagyok, végre kapok levegőt és tiszta energiákból gondolkodom és azt érzem megint nyitva a tér, hogy valami elképesztő változást teremtsek.” M.A.
Mi az az erotikus írásprogram?
A program során három héten át kalandozunk a vágy, az erotika és a szexualitás dzsungelében. Az írás segítségével megmerítkezünk saját mélységeinkben, megmásszuk a távolinak tűnő hegycsúcsokat, felfedezzük az eddig nem járt területeket, megismerünk új nézőpontokat és távlatokat. Provokálunk, tabukat döntünk, visszanézünk messziről a komfortzónánkra, sírunk, nevetünk és együtt örülünk.
Életünk legérzékenyebb területeit ismerjük meg alaposabban, máshogy mint eddig, kitoljuk határait, elbírva a fájdalmat, megismerve új örömforrásokat—magunkat.
Kézen fogjuk tapasztalatainkat, ambícióinkat, kíváncsiságunkat és fantáziánkat, és három héten át minden nap új helyzetbe állítjuk őket.
A megszülető írásokat nem kötelező megosztani, de lehetséges. Ha másokkal együtt írunk, külső megerősítéseket kapunk, megérezhetjük, mennyire nem vagyunk egyedül, és mennyire hasonló örömökkel és fájdalmakkal élünk együtt. Új nézőpontokkal találkozunk, ami segítséget ad a saját témáink feldolgozásában, egyúttal új betekintést nyerhetünk érzéseinkbe, emlékeinkbe anélkül, hogy érzelmileg túlterheltnek éreznénk magunkat.
Milyen hatásai vannak az írásnak?
Az írás a beszédnél jóval alkalmasabb a strukturálásra, az objektivitás megteremtésére. Amint leírunk valamit, egyfajta önkritikát is gyakorlunk azzal kapcsolatban: képessé válunk kívülről látni a velünk történteket. Az írás, mint tevékenység önmagában is rendszerező hatású, ezáltal segít meglátni összefüggéseket, értelmezni a bennünk és körülöttünk zajló eseményeket. Ezért javasolják gyakran az önismereti terápiák során a naplózást, ami ugyan folyamatos motiváció nélkül meglehetősen nehéz tud lenni, ám nagyon hatékony.
A terápiás írást rendszeresen alkalmazók beszámolói szerint az írás hatására figyelmük jellemzően jobban kiterjed a körülményekre, több együttérzést éreznek saját maguk felé, kevésbé látják magukat áldozatszerepben, és nyitottabban, bizakodással tudnak a jövőbe tekinteni a gyakorlatok végrehajtása után. Sokuknak az önbecsülése is nő, mert jobban értékelik, hogyan küzdöttek meg korábbi nehéz helyzeteikkel.
Ha szeretsz írni, ha írnál, de nem mersz, ha azt hiszed, csak a „nagyok” tudnak írni, és van magadra három héten keresztül naponta fél órád, amit szívesen töltenél játszva, szabadon engedve a fantáziád, akkor ez a program Neked való, várunk szeretettel.
Hogyan működik?
A programnak két szintje van, az első a felszín, itt játszunk, megírjuk az adott feladatot, és eltöltünk magunkkal naponta nagyjából 30 perc valóban minőségi időt.
A mélyebb szint majdhogynem észrevétlenül jelenik meg az írás közben, ahogy beleengedjük magunkat a gondolatokba, testérzetekbe, érzésekbe, amiket a téma és annak feldolgozása hoz fel. Itt egyfajta párbeszéd alakulhat ki különböző részeinkkel, sérüléseinkkel, amelyek az írás révén gyógyulhatnak, s ajtók nyílhatnak új lehetőségek előtt.
A program privát facebook csoportban zajlik, ahol végig kísérem a résztvevőket.
Hiszek a csoportenergiában és egymás támogatásában, de az írásokat természetesen nem kell megosztani (azonban azt jelezni kell, amikor elkészült).
Minden nap kora reggel kerül ki az aznapi feladat, s késő estig van idő elkészíteni, saját időbeosztással.
Különböző feladatok lesznek, meglepő és váratlan témák. Ha triggerel valamelyik, annak örülünk, azt jelenti, hogy megérintett és dolog van vele. Jöhet ellenállás is, ha azt érzed, hogy nem akarsz írni valamiről, ott nagy kincseket találhatsz.
Mikor és hogyan?
Egy csoport létszáma legfeljebb 30 fő.
Az egyes programokat az eseménynaptárban találod.
Zoom beszélgetéssel nyitjuk és zárjuk a programot.
Ha szeretnéd, nyugodtan lehet füzetet nyitni a játékhoz, de ugyanolyan jó, ha laptopba írod amit szeretnél.
Fontos, hogy nincs időponthoz kötve a részvétel, minden nap akkor csinálhatod meg az aznapit, amikor neked alkalmas és jólesik.
Ugyanakkor az is fontos, hogy csak akkor csatlakozz, ha el tudsz köteleződni magad felé és vállalod, hogy minden nap töltesz magaddal időt, megcsinálod az aznapi feladatot és jelzed is, hogy elkészült. Nagyon fontos része a programnak, hogy a csoport együtt haladjon. Ha ez nem megy, akkor szeretettel elköszönünk.
Ha kérdésed van, keress bátran.
Alábbiakban ízelítőként egy olyasmi feladatot olvashatsz, amihez hasonlókra számíthatsz a három hét során.
Csinálj egy kávét/teát magadnak, esetleg nyiss egy bort és kezdj el írni!
Írd le a hálószobádat (férfiaknak a garázsodat) egy idegen szemszögéből, akinek ott kellett laknia egy hétig.
A korábbi programokról az alábbi visszajelzéseket osztották meg a résztvevők:
Magam mélyebb megismerését vártam, izgalmat, komfortzónából való kibillentést, változást, fejlődést. Ezt mind bőven megkaptam, sőt! Még sokkal többet. Elfogadást tanultam, magam és mások elfogadását. Sok meglepő megélésem és felismerésem volt. Jó volt nyitni olyan témák felé, amit tabunak gondoltam eddig, és szerettem megélni ahogy léptem feléjük. Jó volt szeretni magam ezek közben. Jó volt, hogy tudtam szeretni magam közben. 2 hónapja elképzelni sem tudtam milyen egy megtartó női kör. Most érezhettem is. Tetszett a sok szín, a sokféle gondolat, a határtalanság, a kendőzetlen nyitottság és őszinteség. Szerettem a felismeréseket, az enyémtől eltérő nézőpontokat, a sokféleséget, a pezsgést, az izgalmat, tisztán kimondott vágyakat és megéléseket. Izgalmas felfedező körút volt! Köszönöm. H.G.
Az volt a legjobb ebben az egészben, hogy nem volt bennem szemernyi elvárás sem. Az előző kettő íráskurzus alapján persze sejtettem, hogy ez is jó lesz, de nem simán jó lett, hanem “jajdejó”. T.R.
Hiányolni fogom a csapatot, nagyon a szívemhez nőttetek, köszönöm, hogy megnyíltatok és kölcsönösen beengedtük egymást mélyebb rétegeinkbe a szexualitás témáján keresztül. Köszönet, hogy megvalósítottad ezt az erotikus kihívást is, ahogy mondtam is, nekem 10-ből 10+-os volt az élmény, sokat adott. Jó volt felidézni, beleásni, új nézőpontból ránézni dolgokra, ami felvetett bennem kérdéseket is, talán válaszokat is találtam, megoldást még nem feltétlenül, de tudok mivel tovább dolgozni. A korábbi “sima” írásprogramok is sokat adtak önismeretileg, mert tényleg más leírni valamit, mint “csak” elgondolkodni, reflektálni, de ez számomra azt is felülmúlta. P.B.